所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Terminal Finish | Nickel |
| Current Rating | 10A |
| Bottom Termination | Wire Wrap |
| Material - Insulation | Thermoplastic |
| Terminal Block Type | Barrier Block |
| Voltage Rating | 300V |
| Wire Gauge | 16-30 AWG |
| Number of Rows | 1 |
| Standard Package | 420 |
| Barrier Type | 3 Wall (Tri) |
| Top Termination | Screws with Captive Plate |
| Terminal Material | Steel |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Number of Wire Entries | 4 |
| Number of Circuits | 4 |
| Features | Flange |
| Mounting Type | Chassis, Panel; Through Hole |
| Color | Black |
| Operating Temperature | 120°C |
| Packaging | Bulk |
| Pitch | 0.250" (6.35mm) |
| Other Names | 3WWV-04-006 |
| Standard Pack: | 1 |
咨询QQ
热线电话