所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Case Diameter | 17.3 mm |
| Product | High Voltage Ceramic Disc Capacitors |
| Product Category | Specialty Ceramic Capacitors |
| Dimensions | 17.3 mm Dia. |
| Voltage Rating | 10 kV |
| Lead Spacing | 12.7 mm |
| Operating Temperature Range | - 25 C to + 105 C |
| Termination Style | Axial |
| Voltage Rating DC | 10 kV |
| Capacitance | 500 pF |
| Series | 615R |
| Dissipation Factor DF | 0.2 |
| Tolerance | 20 % |
| Class | 1 |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Temperature Coefficient / Code | T3M |
| Material,Element | Ceramic |
| PackageType | Disc |
| Termination | Radial |
| rohs | RoHS Compliant Part |
咨询QQ
热线电话