所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Lead Diameter | 0.81 |
| Type | Ceramic Disc |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 105 |
| Product Diameter | 19.1(Max) |
| Product Depth | 7.6(Max) |
| Mounting | Through Hole |
| Termination Style | Radial |
| Seated Plane Height | 23.9(Max) |
| Packaging | Bulk |
| Capacitance Value | 680pF |
| Lead Pitch For Radial | 12.7 |
| Voltage | 10000VDC |
| Tolerance | 20% |
| Dielectric | N4700 |
| Case Diameter | 19.1 mm |
| Product | High Voltage Ceramic Disc Capacitors |
| Product Category | Specialty Ceramic Capacitors |
| Dimensions | 19.1 mm Dia. |
| Voltage Rating | 10 kV |
| Lead Spacing | 12.7 mm |
| Operating Temperature Range | - 25 C to + 105 C |
| Voltage Rating DC | 10 kV |
| Capacitance | 680 pF |
| Series | 615R |
| Dissipation Factor DF | 0.2 |
| Class | 1 |
| RoHS | RoHS Compliant By Exemption |
| Temperature Coefficient / Code | T3M |
咨询QQ
热线电话