所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Metal Oxide |
| Resistance Value | 56 Ohm |
| Tolerance | 5 % |
| Power Rating | 2 W |
| Product Diameter | 5 mm |
| Product Length | 12 mm |
| Temperature Coefficient | ±350 ppm/°C |
| Operating Temperature | -55 to 235 °C |
| Case Style | Conformal |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Packaging | Tape & Box (TB) |
| Resistance (Ohms) | 56 |
| Features | Flame Proof |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Size / Dimension | 0.197" Dia x 0.472" L (5.00mm x 12.00mm) |
| Power (Watts) | 2W |
| Composition | Metal Oxide Film |
| Other Names | ROX2SJ56R |
| Package/Case | Axial |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Operating Temp Range | -55C to 235C |
| Failure Rate | Not Required |
| Construction | Cylindrical |
| Tolerance (+ or -) | 5% |
| Resistance | 56 ohm |
| Lead Spacing (nom) | Not Required mm |
| Power Rating(s) | 2 W |
| Termination Style | Axial |
| Product Length (mm) | 12 mm |
| Product Depth (mm) | Not Required mm |
| Product Height (mm) | Not Required mm |
| Military Standard | Not Required |
咨询QQ
热线电话