所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Card Type | PCI Express™ |
| Material - Insulation | Polyamide (PA9T) |
| Card Thickness | 0.062" (1.57mm) |
| Contact Finish Thickness | 30µin (0.76µm) |
| Number of Positions | 36 |
| Number of Rows | 2 |
| Standard Package | 70 |
| Gender | Female |
| Contact Finish | Gold |
| Termination | Solder, Staggered |
| Features | Board Guide, Locking Ramp |
| Mounting Type | Through Hole |
| Color | Black |
| Packaging | Tray |
| Read Out | Dual |
| Pitch | 0.039" (1.00mm) |
| Contact Type | Cantilever |
| Other Names | A109381 |
| Contact Material | Phosphor Bronze - Tin Plated |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Standard Pack: | 70 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| 端子接触部电镀厚度 (µin) | 30 |
| Centerline (Pitch) | 1 mm [ .039 in ] |
| 连接器类型 | 卡缘 |
| 封装方法 | 托盘, 盒和托盘 |
| 端子基材 | 磷青铜 |
| PCI 世代 | II |
| 长度 | 25 mm [ .984 in ] |
| 悬臂材料 | 塑料 |
| バスのタイプ | PCI Express |
| はんだテール端子めっき材質の仕上げ | 哑光 |
| 工作电压 (VAC) | 50 |
| 高度 | 10 mm [ .394 in ] |
| 壳体颜色 | 黑色 |
| 焊尾端子电镀厚度 (µm) | 2.54 |
| 产品类型 | 连接器 |
| 电压 (VAC) | 50 |
| PCB 安装方向 | 垂直 |
| 宽度 | 8.8 mm [ .346 in ] |
| パイロン数 | 2 |
| 端接柱体长度 | 3.1 mm [ .122 in ] |
| 焊尾端子电镀材料 | 锡 |
| PCB の厚さ (適用) | 1.57 mm [ .062 in ] |
| 端子接触部电镀材料 | 金 |
| 弹射器 | 不带 |
| 基板 取り付けスタイル | 通孔 |
| カバーの着脱 | 不带 |
| 封装数量 | 70 |
| 额定电流 (A) | 1.1 |
| PCB 厚度(建议) | 2.4 mm [ .094 in ] |
| 工组温度范围 (°C) | -40 – 85 |
| 外壳材料 | PA 46 |
| 重量 | 2.55 g [ .09 oz ] |
咨询QQ
热线电话