所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Precision Potentiometers |
| RoHS | No |
| Product | Precision Pots/Position Sensor |
| Mounting Style | Panel |
| Taper | Linear |
| Number of Turns | 1 |
| Element Type | Conductive Plastic |
| Shaft Type | Slotted |
| Resistance | 50 kOhms |
| Termination Style | Turret |
| Tolerance | 10 % |
| Operating Temperature Range | - 65 C to + 125 C |
| Packaging | Bulk |
| Power Rating | 1 W |
| Series | 6187 |
| Shaft Diameter | 0.25 in |
| Shaft Length | 0.875 in |
| Factory Pack Quantity | 10 |
咨询QQ
热线电话