所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Standard Package | Bulk |
| Mounting | Through Hole |
| Housing Material | Zytel FR-50 |
| Shaft Style | Flat |
| Programmable | No |
| Shaft Diameter | 6.34 |
| Maximum Operating Speed | 300r/min |
| EU RoHS | Compliant |
| Minimum Operating Supply Voltage | 4.75V |
| Shaft Material | Stainless Steel |
| Number of Channels | 3 |
| Seal Location | Shaft/Panel |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Mechanical Life | 10000000 |
| Terminal Type | PC Pins |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Body Orientation | Straight |
| Built-In Switch | No |
| Motion | Rotary |
| Illumination Type | LED |
| Shock Rating | 100G |
| Encoder Signal | Digital Square Wave |
| Maximum Operating Torque | 1.5oz.in |
| Pulses per Revolution | 512 |
| Maximum Operating Supply Voltage | 5.25V |
| Encoder Reading | Incremental |
| Modular Kit Encoder | No |
| Product Height | 31.15 |
| Typical Operating Supply Voltage | 5VDC |
| Detents | No |
| Index output | Indexed |
| Subcategory | Optical Encoder |
| Series | 61 |
| Lead Time | 56 Days |
| Rotational Life (Cycles Min) | 10M |
| Mounting Type | Panel, PCB Through Hole |
| Termination Style | PC Pin |
| Encoder Type | Optical |
| Output Type | Quadrature (Incremental) |
| Detent | No |
| Voltage - Supply | 5VDC |
| Actuator Type | 1/4" Dia Flatted End |
| Built in Switch | No |
| Other Names | GH3068 |
| Orientation | Vertical |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话