所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Switch Configuration | ON None ON |
| Pole Throw Configuration | DPDT |
| Mounting | Panel Mount |
| Maximum Current Rating | 8@125VAC A |
| Maximum AC Voltage Rating | 250 V |
| Terminal Type | Solder Lug |
| Standard Package | Bulk |
| rohs | Compliant |
| Mounting Style | Panel |
| Voltage Rating AC | 250 V |
| Product Category | Rocker Switches |
| Current Rating | 8 A |
| Contact Rating | 4 A at 250 V |
| Terminal Seal | Unsealed |
| Color | Black |
| Series | 611 |
| Contact Form | DPDT |
| Switch Function | ON - ON |
| Termination Style | Solder Lug |
| Housing Material | Nylon |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Contact Plating | Gold |
| Actuator | Curved |
| Mounting Hole | Rectangle |
| Mounting Hole Size | 19.2 mm x 12.9 mm |
| Contact Configuration | :DPDT |
| Switch Operation | :On-None-On |
| Contact Current Max | :8A |
| Contact Voltage AC Nom | :250V |
| Switch Mounting | :Panel |
| Actuator / Cap Color | :Black |
| Contact Current AC Max | :8A |
| Weight (kg) | 0.004 |
| Tariff No. | 85365005 |
| ActuatorType | Rectangle |
| BodyStyle | Subminiature |
| ContactForm | DPDT |
| Current,Rating | 4Amps |
| DielectricStrength | 1000V |
| MountingHoleSize | 0.508x0.756In. |
| MountingType | Snap-In |
| NumberofPoles | 2 |
| NumberofPositions | 2 |
| Operation | On-None-On |
| Termination | SolderLugs |
| Type | Rocker |
| Voltage,Rating | 125VAC |
咨询QQ
热线电话