所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Shrouded Header |
| Pitch | 1.5 mm |
| Number of Rows | 1 |
| Number of Contacts | 15 |
| Gender | HDR |
| Contact Plating | Tin |
| Termination Method | Solder |
| Standard Package | Bulk |
| PCB Polarization | Without |
| PCB Mount Angle | Right Angle |
| Housing Material | Nylon 6/6 |
| PCB Mount Style | Thru Hole |
| Number of Positions | 15 |
| RoHSELV Compliance | RoHS compliant, ELV compliant |
| Lead Free Solder Processes | Wave solder capable to 240°C, Wave solder capable to 260°C, Wave solder c |
| Centerline (mm in) | 1.50 [0.059] |
| Post Size (mm in) | 0.50 [.020] |
| Product Type | Post Header |
| Contact Shape | Square |
| Terminate To | Printed Circuit Board |
| Packaging Method | Loose Piece |
| Connector Type | DIP |
| Termination (Solder) Post Length (mm in) | 3.00 [0.118] |
| Contact Mating Area Plating Material | Tin |
| PCB Retention Method | Boardlock(s) |
| Housing Flammability Rating | UL 94V-0 |
| Color | Blue |
| Panel Attachment | Without |
| PCB Retention Feature | Yes |
| RoHSELV Compliance History | Always was RoHS compliant |
| Contact Material | Brass |
| Contact Mating Length | 0.094" (2.40mm) |
| Mounting Type | Through Hole, Right Angle |
| Contact Finish | Tin |
| Packaging | Bulk |
| Contact Type | Male Pin |
| Termination | Solder |
| Number of Positions Loaded | All |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| RoHS | RoHS Compliant |
| 机构/标准号码 | CSA, UL |
| 端子端接区域电镀厚度 | 1 – 2 µm [ 39.37 – 78.73 µin ] |
| 端子接触部电镀厚度 (µin) | 39.37 |
| 行数 | 1 |
| 端子类型 | 插针 |
| 线缆尺寸 (AWG) | 28 – 22 |
| 连接器类型 | 头 |
| PCB 安装固定类型 | 扭结支脚 |
| 封装方法 | 盒和托盘 |
| 形状 | 矩形 |
| Centerline (Pitch) (mm) | 1.5 |
| 绝缘直径 | .85 mm [ .0334 – .041 in ] |
| 长度 | 24.99 mm [ .983 in ] |
| PC 板端接方法 | 通孔 - 焊接 |
| Contact Current Rating (Max) (A) | 2 |
| UL 易燃性等级 | UL 94V-0 |
| 端子定位力 | 带有 |
| Connector System | 线到板 |
| 接合对准 | 带有 |
| 工作电压 (VAC) | 50 |
| 接点保持のタイプ | 锁定枪 |
| 高度 | 8.45 mm [ .332 in ] |
| CSA 文件号 | LR 7189-133 |
| 端子接触部电镀材料 | 锡 |
| 壳体颜色 | 蓝色 |
| 端子形状 | 正方形 |
| 接合固定 | 带有 |
| 尾部方向 | 交错 |
| 工组温度范围 | -22 – 221 °C [ -30 – 105 °F ] |
| 产品类型 | 连接器 |
| Sealable | 否 |
| 接合对准类型 | 极化 |
| PCB 安装固定 | 带有 |
| 面板安装固定 | 带有 |
| 封装卷筒直径 | 2100 |
| 端子端接区域电镀材料 | 锡 |
| 线缆类型 | 分离式导线 |
| PCB 安装方向 | 直角 |
| 宽度 | 4.9 mm [ .192 in ] |
| 外壳材料 | 尼龙 (G.F) |
| 端子传导(典型值) | 信号(数据) |
| ヘッダーのタイプ | 带罩 |
| 端子设计 | 方柱 |
| 机构/标准 | UL 94V-0, UL |
| UL 文件号 | E28476 |
| PCB マウント アラインメント | 带有 |
| Backwall/Post Interruptions | With |
| 基板 取り付けスタイル | 通孔 |
| カバーの着脱 | 内部 |
| 封装数量 | 2100 |
| 连接器种类 | 公端 |
| PCB 厚度(建议) | 1.6 mm [ .063 in ] |
| 端子基材 | 黄铜 |
| 工作电压 (VDC) | 50 |
| 尾部长度 | 3 mm [ .118 in ] |
| 接合柱长度 | 2.4 mm [ .095 in ] |
咨询QQ
热线电话