所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Test Leads |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Equipment Type | Telecom Leads |
| Connector Type | Alligator clip (5 way) to banana plug (right angle) |
| Length | 48 in |
| Color | Black |
| Cable Type | 18 AWG |
| Contact Material | Brass |
| Contact Plating | Nickel |
| Current Rating | 8 A |
| Features | Large piercing needle for penetrating large gauge wires |
| Insulation Material | Polypropylene |
| Factory Pack Quantity | 2 |
| Voltage Rating | 300 V |
| Part # Aliases | 1898034 |
| Voltage - Rated | 300VAC |
| Wire Gauge | 18 AWG |
| 1st Connector | Banana Plug, Single, Sheathed, Right Angle |
| Material - Insulation | Silicone |
| Stacking Method | Non Stackable |
| Standard Package | 2 |
| 2nd Connector | Alligator Clip, Insulated, 5 Way |
| Configuration | Banana to Alligator |
| Type | Patch Cord |
| Cable Length | 48.0" (1219.20mm) |
| Contents | 1 Lead, Black |
| rohs | Vendor undefined / Vendor undefined |
咨询QQ
热线电话