所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Potentiometer |
| Resistance Value | 50 KOhm |
| Tolerance | 15 % |
| Number of Turns | 1(Elec)|1(Mech) Turns |
| Power Rating | 1 W |
| Mounting | Servo Mount |
| Operating Temperature | 1 to 125 °C |
| Shaft Diameter | 3.17 mm |
| Standard Package | Bulk |
| Factory Pack Quantity | 5 |
| Product | Precision Potentiometer |
| Product Category | Precision Potentiometers |
| Series | 6539 |
| Termination Style | Turret |
| Shaft Type | Round / Plain |
| Resistance | 50 kOhms |
| Mounting Style | Servo |
| Shaft Length | 12.7 mm |
| RoHS | RoHS Compliant By Exemption |
咨询QQ
热线电话