所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Mini Jumper |
| Number of Contacts | 2 |
| Number of Rows | 1 |
| Housing Color | Blue |
| Contact Plating | Gold Over Nickel |
| Standard Package | Bulk |
| Packaging | Bag |
| Product Length | 5.21 |
| EU RoHS | Compliant |
| Insulation Resistance | 50000 |
| Product Depth | 2.54 |
| Gender | F |
| Body Orientation | Straight |
| Product Height | 9.78 |
| Housing Material | Polyester |
| Pitch | 2.54 |
| Maximum Voltage Rating | 800VAC |
| Maximum Contact Resistance | 20 |
| Maximum Current Rating | 2.5/Contact |
| Contact Material | Brass Alloy |
| Unit Pack | 15000 |
| MOQ | 15000 |
| Color | Blue |
| Contact Finish | Gold or Gold, GXT™ |
| Pitch | 0.100" (2.54mm) |
| Height | 0.385" (9.78mm) |
| Number of Positions or Pins (Grid) | 2 (1 x 2) |
| Contact Finish Thickness | 30µin (0.76µm) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 15000 |
| Mounting Angle | Vertical |
| Product Category | Headers & Wire Housings |
| Current Rating | 2.5 A |
| Voltage Rating | 800 V |
| Series | Mini-Jump |
| Contact Gender | Socket (Female) |
| Number of Positions / Contacts | 2 |
| Product Type | Shunts |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Accessory Type | :Jumper |
| For Use With | :Mini-Jump Headers and Connectors |
| No. of Positions | :2 |
| Pitch Spacing | :2.54mm |
| Leaded Process Compatible | :Yes |
| Weight (kg) | 0.002 |
| Tariff No. | 85366910 |
咨询QQ
热线电话