所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Features | Dissipative |
| Color | Green |
| Mat Type | Table, Workbench Runner |
| Material | Rubber |
| Length | 24' (7.32m) |
| Thickness | 0.06" (1.52mm) |
| Width | 2' (0.61m) |
| Shape | Rectangle |
| Standard Package | 1 |
| rohs | Compliant |
| Product | Anti-Static Surfaces |
| Product Category | Anti-Static Control Products |
| Type | Table Mat |
| RoHS | RoHS Compliant By Exemption |
| Resistance | 10^6to10^8(RTT)Ohms |
| Product Type | Rubber Mat Roll |
| Dimensions | 24 ft x 24 in x 0.06 in |
| Brand Name | Desco, Statfree |
| Resistance Properties | Chemical Resistant, Heat Resistant |
| Number of Layers | 2 |
| Primary Color | Green|Black |
| Includes | Grounding Hardware |
| Applications | Soldering and Rework |
| Material Properties | Conductive|Dissipative |
| Decay Time | 0.01s |
| Surface Texture Type | Slight Embossed |
| Standards Met | ANSI/ESD S4.1, ESD TR53, ASTM-D2240 |
咨询QQ
热线电话