所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Factory Pack Quantity | 5 |
| Product | Precision Potentiometer |
| Product Category | Precision Potentiometers |
| Element Type | Conductive Plastic |
| Termination Style | Turret |
| Number of Turns | 1 |
| Shaft Type | Slotted |
| Resistance | 100 kOhms |
| Mounting Style | Panel |
| Shaft Diameter | 3.17 mm |
| Shaft Length | 22.23 mm |
| Series | 6638 |
| Power Rating | 1 W |
| Tolerance | 10 % |
| RoHS | RoHS Compliant By Exemption |
咨询QQ
热线电话