所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Power |
| Gender | RCP |
| Pitch | 14.22 mm |
| Body Orientation | Straight |
| Standard Package | Bulk |
| Current Rating | 125A |
| Contact Layout, Typical | 2 Power |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Voltage Rating | 250V |
| Connector Type | Receptacle, Female Sockets |
| Packaging | Bulk |
| Number of Positions Loaded | All |
| Termination | Threaded |
| Connector Style | Hot-Plug |
| Number of Positions | 2 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| 壳体类型 | 母端, 母端 |
| 端子大小 | 1/4-20 x .5 |
| UL 防火等级 | UL 94V-0 |
咨询QQ
热线电话