所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Hook-up Wire |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Stranding | 7 x 34 |
| Voltage Rating | 600 V |
| Length | 1000 ft |
| Wire Gauge - AWG | 26 |
| Insulation Material | Modified Polyphenylene Ether (mPPE) |
| Maximum Temperature | + 105 C |
| Type | EcoWire |
| Jacket Color | Green |
| Series | 6711 |
| Features | Better dielectric strength, low specific gravity and 40 percent lighter |
| Outside Diameter | 0.97 mm |
| Packaging | Spool |
| Tradename | EcoWire |
| Wire Type | Hook-Up/Lead Wire |
| Ratings | UL Style 11028 |
| Jacket (Insulation) Thickness | 0.009" (0.23mm) |
| Jacket (Insulation) Diameter | 0.038" (0.96mm) |
| Wire Gauge | 26 AWG |
| Cable Type | Hook Up |
| Conductor Strand | 7/34 |
| Conductor Material | Copper, Tinned |
| Jacket (Insulation) Material | Polyphenylene Ether (PPE) |
| Voltage | 600V |
| Standard Package | 1 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Other Names | 6711GR001 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Cable Shape | Single Core |
| Core Strands | 7/0.16 mm |
| Cross Sectional Area | 0.14 mm |
| Current Rating | 5 A |
| Insulation Wall Thickness | 0.25mm |
| Maximum Operating Temperature | +105°C |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Number of Strands | 7 |
| Outer Diameter | 0.97mm |
| Sheath Colour | Green |
| Shield Type | Unshielded |
| Size of Strands | 0.16 mm |
| Standards Met | CE Compliant, CSA Certified, UL Listed |
| Unit Weight | 1.750 lbs |
| Reel Length (Imperial) | :1000ft |
| Reel Length (Metric) | :304.8m |
| Conductor Size AWG | :26AWG |
| Conductor Area CSA | :0.181mm² |
| Jacket Colour | :Green |
| Jacket Material | :MPPE (Modified Polyphenylene Ether) |
| External Diameter | :0.97mm |
| No. of Max Strands x Strand Size | :7 x 0.16mm |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Conductor Make-up | :7 / 34AWG |
| MSL | :- |
| Operating Temperature Max | :105°C |
| Operating Temperature Min | :-40°C |
| Wire Size | :26AWG |
| Weight (kg) | 0.8 |
| Tariff No. | 85444995 |
咨询QQ
热线电话