所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Trimmer Resistors - Through Hole |
| RoHS | RoHS Compliant By Exemption |
| Product | Trimmers |
| Product Type | Multi-Turn |
| Number of Turns | 12 |
| Resistance | 25 kOhms |
| Termination Style | Pin |
| Power Rating | 500 mW (1/2 W) |
| Tolerance | 10 % |
| Adjustment | Top Crossed |
| Element Type | Cermet |
| Mounting | Through Hole |
| Operating Temperature Range | - 55 C to + 125 C |
| Packaging | Bulk |
| Series | Model 67 |
| Factory Pack Quantity | 50 |
| Type | 3/8 in Square Multi-Turn Through Hole Cermet Trimmer |
| Resistance Value | 25K |
| EU RoHS | Compliant |
| Product Depth | 4.95 |
| Technology | Cermet |
| Temperature Coefficient | ±100 |
| Product Length | 9.53 |
| Product Height | 11.98 |
| Power Rating | 0.5 (1/2) |
| Shaft Diameter | 2.29 |
| Number of Turns | 20(Elec) |
| Dimensions | 4.95 mm W x 9.5 mm L |
| Voltage Rating | 200 V |
| Power | 500 |
| Angle of rotation | 7200 ° |
| Curve | linear |
| Dielectric strength | 900 |
| Turns | 20 |
| Temperature range | -55...+125 °C |
咨询QQ
热线电话