所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Modular Jack |
| Gender | F |
| Pitch | 2.54 mm |
| Termination Method | Solder |
| Mounting | Through Hole |
| Body Orientation | Right Angle |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Maximum Current Rating | 1/Contact |
| Housing Material | Nylon |
| Number of Loaded Positions | 8 |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Voltage Rating | 1000VDC|1000VAC |
| Housing Color | Black |
| Contact Plating | GXT |
| Product Length | 17.78 |
| Category Number | Cat 3 |
| Number of Ports | 1 |
| Pitch | 2.54 |
| Maximum Contact Resistance | 20 |
| Product Depth | 20.57 |
| Product Height | 16.01 |
| Packaging | Tube |
| Number of Contacts | 8 |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Unit Pack | 1200 |
| MOQ | 2400 |
| Ratings | Cat3 |
| Tab Direction | Down |
| Shielding | Unshielded |
| Mounting Type | Through Hole |
| Number of Positions/Contacts | 6p6c (RJ11, RJ12, RJ14, RJ25) |
| Number of Rows | 1 |
| Termination | Solder |
| Connector Type | Jack |
| Contact Finish | Gold |
| Operating Temperature | -40°C ~ 70°C |
| LED Color | Does Not Contain LED |
| Features | Board Guide |
| Orientation | 90° Angle (Right) |
| Contact Finish Thickness | 5µin (0.127µm) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 240 |
| Product Category | Modular Connectors / Ethernet Connectors |
| Current Rating | 1 A |
| Voltage Rating | 1 kV |
| Color | Black |
| Series | 688 |
| RoHS | No RoHS Version Available |
咨询QQ
热线电话