所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Jumper |
| Pitch | 2.54 mm |
| Number of Contacts | 4 |
| Number of Rows | 2 |
| Housing Color | Black |
| Contact Plating | Gold Over Nickel |
| Standard Package | Bulk |
| Packaging | Bag |
| Product Length | 5.02 |
| EU RoHS | Compliant |
| Insulation Resistance | 50000 |
| Product Depth | 5.08 |
| Gender | F |
| Body Orientation | Straight |
| Product Height | 5.08 |
| Housing Material | Polyester |
| Pitch | 2.54 |
| Maximum Voltage Rating | 800VAC |
| Maximum Contact Resistance | 20 |
| Maximum Current Rating | 2/Contact |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Unit Pack | 10000 |
| MOQ | 10000 |
| Color | Black |
| Contact Finish | Gold or Gold, GXT™ |
| Height | 0.200" (5.08mm) |
| Number of Positions or Pins (Grid) | 4 (2 x 2) |
| Contact Finish Thickness | 30µin (0.76µm) |
| rohs | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Factory Pack Quantity | 10000 |
| Mounting Angle | Vertical |
| Product Category | Headers & Wire Housings |
| Current Rating | 2 A |
| Voltage Rating | 800 V |
| Series | Mini-Jump |
| Contact Gender | Socket (Female) |
| Number of Positions / Contacts | 4 |
| Product Type | Shunts |
| RoHS | RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话