所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Unshrouded Header |
| Pitch | 2.54 mm |
| Number of Rows | 1 |
| Number of Contacts | 7 |
| Gender | HDR |
| Contact Plating | Tin Over Nickel |
| Termination Method | Solder |
| Standard Package | Bulk |
| Packaging | Bag |
| Product Length | 17.78 |
| EU RoHS | Not Compliant |
| Product Depth | 2.41 |
| Mounting | Through Hole |
| Body Orientation | Straight |
| Product Height | 8.38 |
| Housing Material | Nylon|Polychlorinated Terphenyl|L... |
| Pitch | 2.54 |
| Housing Color | Black |
| Maximum Current Rating | 3/Contact |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Factory Pack Quantity | 1000 |
| Current Rating | 3 A |
| Termination Style | Through Hole |
| Insulation Resistance | 5000 MOhms |
| Product Category | Headers & Wire Housings |
| Mating Post Length | 5.84 mm |
| Number of Positions / Contacts | 7 |
| Product Type | Headers |
| Voltage Rating | 1.5 kV |
| Contact Gender | Pin (Male) |
| RoHS | No |
| Mounting Angle | Vertical |
| Termination Post Length | 3.05 mm |
| Series | BergStik |
咨询QQ
热线电话