所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Tantalum Capacitors - Solid SMD |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Capacitance | 6.8 uF |
| Voltage Rating | 50 V |
| ESR | 1.2 Ohms |
| Tolerance | 20 % |
| Height | 2.79 mm |
| Mfr Case Code | H Case |
| Operating Temperature Range | - 55 C to + 85 C |
| Series | 695D |
| Product | Tantalum Solid Standard Grade - Other Various |
| Packaging | Reel |
| Dimensions | 3.81 mm W x 7.7 mm L |
| Dissipation Factor DF | 6 |
| Leakage Current | 3.4 uA |
| Factory Pack Quantity | 600 |
| Termination Style | SMD/SMT |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Case Length | 7.7 mm |
| Tradename | TANTAMOUNT |
| Case Width | 3.81 mm |
咨询QQ
热线电话