所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Polarity | Unidirectional |
| Clamping Voltage | 45 V |
| Product Category | TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors |
| Dimensions | 9.1 mm Dia. x 9.1 (Max) mm W x 9.1 mm L |
| Factory Pack Quantity | 750 |
| Series | 6KA24 |
| Termination Style | Axial |
| Channels | 1 Channel |
| Operating Voltage | 24 V |
| Packaging | Bulk |
| Breakdown Voltage | 26.7 V to 36.7 V |
| RoHS | RoHS Compliant By Exemption |
| Minimum Operating Temperature | - 65 C |
| Package / Case | P600 |
| Peak Surge Current | 90 A |
| Maximum Operating Temperature | + 185 C |
| Peak Pulse Power Dissipation | 6000 W |
咨询QQ
热线电话