所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Supplier Package | Case P600 |
| Number of Elements per Chip | 1 |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 185 |
| Minimum Breakdown Voltage | 26.7 |
| ESD Protection | No |
| Maximum Reverse Leakage Current | 1 |
| Package Diameter | 9.1(Max) |
| Maximum Clamping Voltage | 40 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Minimum Operating Temperature | -65 |
| Maximum Reverse Stand-Off Voltage | 24 |
| Maximum Peak Pulse Current | 90 |
| Mounting | Through Hole |
| PCB | 2 |
| Package Length | 9.1(Max) |
| Peak Pulse Power Dissipation | 6000 |
| Operating Junction Temperature | -65 to 185 |
| Test Current | 100 |
| Pin Count | 2 |
| Lead Shape | Through Hole |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | 45V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | P600, Axial |
| Supplier Device Package | P600 |
| Voltage - Breakdown (Min) | 26.7V |
| Unidirectional Channels | 1 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 24V |
| Applications | Automotive |
| Operating Temperature | -65°C ~ 185°C |
| Standard Package | 800 |
| Power Line Protection | No |
| Power - Peak Pulse | 6000W (6kW) |
| Type | Zener |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 90A (8/20µs) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话