所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Packaging | Tape & Box (TB) |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | 45V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | P600, Axial |
| Supplier Device Package | P600 |
| Voltage - Breakdown (Min) | 26.7V |
| Unidirectional Channels | 1 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 24V |
| Applications | Automotive |
| Operating Temperature | -65°C ~ 185°C |
| Standard Package | 300 |
| Power Line Protection | No |
| Power - Peak Pulse | 6000W (6kW) |
| Type | Zener |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 90A (8/20µs) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话