所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 2Case P600 |
| Configuration | Single |
| Peak Pulse Power Dissipation | 6000 W |
| Maximum Peak Pulse Current | 90 A |
| Maximum Reverse Leakage Current | 1 uA |
| Maximum Clamping Voltage | 40 V |
| Maximum Reverse Stand-off Voltage | 24 V |
| Minimum Breakdown Voltage | 26.7 V |
| Test Current | 100 mA |
| Operating Temperature | -65 to 185 °C |
| Mounting | Through Hole |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Supplier Package | Case P600 |
| Number of Elements per Chip | 1 |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 185 |
| Minimum Breakdown Voltage | 26.7 |
| ESD Protection | No |
| Maximum Reverse Leakage Current | 1 |
| Package Diameter | 9.1(Max) |
| Maximum Clamping Voltage | 40 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Minimum Operating Temperature | -65 |
| Maximum Reverse Stand-Off Voltage | 24 |
| Maximum Peak Pulse Current | 90 |
| PCB | 2 |
| Package Length | 9.1(Max) |
| Peak Pulse Power Dissipation | 6000 |
| Operating Junction Temperature | -65 to 185 |
| Test Current | 100 |
| Pin Count | 2 |
| Lead Shape | Through Hole |
| Unit Pack | 800 |
| MOQ | 800 |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | 45V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Supplier Device Package | P600 |
| Voltage - Breakdown (Min) | 26.7V |
| Unidirectional Channels | 1 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 24V |
| Applications | Automotive |
| Power Line Protection | No |
| Power - Peak Pulse | 6000W (6kW) |
| Type | Zener |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 90A (8/20µs) |
| Package/Case | P600, Axial |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Other Names | 6KA24HE3/54GICT |
| Polarity | Unidirectional |
| Clamping Voltage | 40 V |
| Product Category | TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors |
| Channels | 1 Channel |
| Factory Pack Quantity | 800 |
| Series | 6KA |
| Termination Style | Axial |
| Operating Voltage | 24 V |
| Mounting Style | Axial |
| Breakdown Voltage | 26.7 V |
| Tradename | TransZorb |
| RoHS | RoHS Compliant By Exemption |
| Minimum Operating Temperature | - 65 C |
| Package / Case | P600 |
| Peak Surge Current | 90 A |
| Maximum Operating Temperature | + 185 C |
| Dimensions | 9.1 (Max) mm W x 9.1 (Max) mm L |
| Board Level Components | Y |
| 二极管配置 | 单路 |
| 最高工作温度 | +185 °C |
| 安装类型 | 通孔 |
| 最小击穿电压 | 26.7V |
| 最大反向待机电压 | 24V |
| 峰值脉冲功率耗散 | 6000W |
| 最低工作温度 | -65 °C |
| 最大反向漏电流 | 50µA |
| 方向类型 | 单向 |
| 封装类型 | P600 |
| 最大钳位电压 | 45V |
| 引脚数目 | 2 |
| 长度 | 9.1mm |
| 直径 | 9.1mm |
| 尺寸 | 9.1 (Dia.) x 9.1mm |
| 测试电流 | 100mA |
| 每片芯片元件数目 | 1 |
| Operating Temperature Range | - 65 C to + 185 C |
| Brand | Vishay Semiconductors |
| Pd - Power Dissipation | 6 kW |
| Working Voltage | 24 V |
咨询QQ
热线电话