所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 2Case P600 |
| Configuration | Single |
| Peak Pulse Power Dissipation | 6000 W |
| Maximum Peak Pulse Current | 90 A |
| Maximum Reverse Leakage Current | 1 uA |
| Maximum Clamping Voltage | 40 V |
| Maximum Reverse Stand-off Voltage | 24 V |
| Minimum Breakdown Voltage | 26.7 V |
| Test Current | 100 mA |
| Operating Temperature | -65 to 185 °C |
| Mounting | Through Hole |
| Standard Package | Ammo Pack |
| Unit Pack | 300 |
| MOQ | 600 |
| Packaging | Tape & Box (TB) |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | 45V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | P600, Axial |
| Supplier Device Package | P600 |
| Voltage - Breakdown (Min) | 26.7V |
| Unidirectional Channels | 1 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 24V |
| Applications | Automotive |
| Power Line Protection | No |
| Power - Peak Pulse | 6000W (6kW) |
| Type | Zener |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 90A (8/20µs) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Polarity | Unidirectional |
| Clamping Voltage | 40 V |
| Product Category | TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors |
| Channels | 1 Channel |
| Factory Pack Quantity | 300 |
| Series | 6KA |
| Termination Style | Axial |
| Operating Voltage | 24 V |
| Mounting Style | Axial |
| Breakdown Voltage | 26.7 V |
| Tradename | TransZorb |
| RoHS | RoHS Compliant By Exemption |
| Minimum Operating Temperature | - 65 C |
| Peak Surge Current | 90 A |
| Maximum Operating Temperature | + 185 C |
| Dimensions | 9.1 (Max) mm W x 9.1 (Max) mm L |
咨询QQ
热线电话