所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 16CDIP |
| Input Type | DC |
| Logic Gate Type | Inverter |
| Output Type | Open Collector |
| Direction Type | Uni-Directional |
| Typical Fall Time | 0.035 us |
| Maximum Rise Time | 0.09 us |
| Maximum Forward Current | 20 mA |
| Maximum Forward Voltage | 1.9 V |
| Maximum Power Dissipation | 200/ch mW |
| Maximum Propagation Delay Time | 140 ns |
| Rad Hard | Yes |
| Maximum Reverse Voltage | 5 V |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Standard Package | Bulk |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Product Category | High Speed Optocouplers |
| RoHS | No |
| Current Transfer Ratio | 100 % |
| Data Rate | 10 MBd |
| Maximum Forward Diode Voltage | 1.9 V |
| Maximum Reverse Diode Voltage | 5 V |
| Maximum Operating Temperature | + 125 C |
| Minimum Operating Temperature | - 55 C |
| Package / Case | PDIP-16 |
| Fall Time | 40 ns |
| Forward Current | 20 mA |
| Isolation Voltage | 2500 Vrms |
| Maximum Continuous Output Current | 25 mA |
| Maximum Forward Diode Current | 20 mA |
| Number of Channels per Chip | 2 Channels |
| Output Device | Photo IC |
| Rise Time | 90 ns |
| Factory Pack Quantity | 1 |
| Maximum Reverse Voltage | 5 |
| Package Width | 7.47(Max) |
| Mounting | Through Hole |
| Maximum Fall Time | 0.04 |
| PCB | 16 |
| Screening Level | Military |
| Maximum Forward Current | 20 |
| Maximum Power Dissipation | 200/ch |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Continuous Output Current | 25 |
| Minimum Operating Temperature | -55 |
| Supplier Package | CDIP |
| Standard Package Name | CDIP |
| Maximum Operating Temperature | 125 |
| Maximum Rise Time | 0.09 |
| Maximum Forward Voltage | 1.9 |
| Package Length | 20.83(Max) |
| Pin Count | 16 |
| Maximum Propagation Delay Time | 140 |
| Maximum Baud Rate | 10Mbps |
| Package Height | 4.45(Max) - 0.51(Min) |
| Lead Shape | Through Hole |
| Current - Output / Channel | 25mA |
| Mounting Type | Through Hole |
| Supplier Device Package | 16-DIP |
| Packaging | Tube |
| Number of Channels | 2, Unidirectional |
| Current - DC Forward (If) | 20mA |
| Voltage - Isolation | 1500VDC |
| Propagation Delay High - Low @ If | 55ns @ 13mA |
| Package/Case | 16-DIP (0.300", 7.62mm) |
| rohs | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Power Dissipation | 0.2 W |
| Operating Temp Range | -55C to 125C |
| Package Type | CDIP |
| Propagation Delay Time | 140 ns |
| Number of Elements | 2 |
| Operating Temperature Classification | Military |
| Forward Voltage | 1.9 V |
| Reverse Breakdown Voltage | 5 V |
| Baud Rate | 10 Mbps |
| Output Current | 0.025 A |
| Rad Hardened | Yes |
| Vr - Reverse Voltage | 5 V |
| If - Forward Current | 20 mA |
| Brand | Broadcom / Avago |
| Height | 3.94 mm |
| Length | 20.83 mm |
| Pd - Power Dissipation | 200 mW |
| Vf - Forward Voltage | 1.5 V |
咨询QQ
热线电话