所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 16CDIP |
| Input Type | DC |
| Logic Gate Type | Inverter |
| Output Type | Open Collector |
| Direction Type | Uni-Directional |
| Typical Fall Time | 0.035 us |
| Maximum Rise Time | 0.09 us |
| Maximum Forward Current | 20 mA |
| Maximum Forward Voltage | 1.9 V |
| Maximum Power Dissipation | 200/ch mW |
| Maximum Propagation Delay Time | 140 ns |
| Rad Hard | Yes |
| Maximum Reverse Voltage | 5 V |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Product Category | High Speed Optocouplers |
| RoHS | RoHS Compliant By Exemption |
| Current Transfer Ratio | 100 % |
| Data Rate | 10 MBd |
| Maximum Forward Diode Voltage | 1.9 V |
| Maximum Reverse Diode Voltage | 5 V |
| Maximum Operating Temperature | + 125 C |
| Minimum Operating Temperature | - 55 C |
| Package / Case | PDIP-16 |
| Fall Time | 40 ns |
| Forward Current | 20 mA |
| Isolation Voltage | 2500 Vrms |
| Maximum Continuous Output Current | 25 mA |
| Maximum Forward Diode Current | 20 mA |
| Number of Channels per Chip | 2 Channels |
| Output Device | Photo IC |
| Rise Time | 90 ns |
| Factory Pack Quantity | 1 |
| Current - Output / Channel | 25mA |
| Mounting Type | Through Hole |
| Supplier Device Package | 16-DIP |
| Packaging | Tube |
| Number of Channels | 2, Unidirectional |
| Current - DC Forward (If) | 20mA |
| Voltage - Isolation | 1500VDC |
| Propagation Delay High - Low @ If | 55ns @ 13mA |
| Package/Case | 16-DIP (0.300", 7.62mm) |
| rohs | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Inputs - Side 1/Side 2 | 2/0 |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 1.5V |
| Rise / Fall Time (Typ) | 35ns, 35ns |
| Propagation Delay tpLH / tpHL (Max) | 100ns, 100ns |
| Current - DC Forward (If) (Max) | 20mA |
| Voltage - Supply | 4.5 V ~ 5.5 V |
| Common Mode Transient Immunity (Min) | 1kV/µs |
| Case | DIP16 |
| Insulation voltage | 1.5kV |
| Transfer rate | 10Mbps |
| Turn-on time | 90ns |
| Mounting | THT |
| Type of semiconductor component | optocoupler |
| Turn-off time | 40ns |
| Output type | gate |
| Gross weight | 1.41 g |
| Number of channels | 2 |
| Pulse voltage max | 10kV/μs |
| Multiplicity | 1 |
| Current transfer ratio at forward current | 100%@10mA |
| Collective package [pcs] | 1 |
| spg | 1 |
| Vr - Reverse Voltage | 5 V |
| If - Forward Current | 20 mA |
| Output Current | 25 mA |
| Vf - Forward Voltage | 1.5 V |
| Brand | Broadcom / Avago |
| Height | 3.94 mm |
| Length | 20.83 mm |
| Pd - Power Dissipation | 200 mW |
咨询QQ
热线电话