所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Current - Output / Channel | 50mA |
| Inputs - Side 1/Side 2 | 1/0 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Standard Package | 1,000 |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 1.4V |
| Data Rate | 10Mbps |
| Rise / Fall Time (Typ) | 30ns, 10ns |
| Supplier Device Package | 8-DIP |
| Propagation Delay tpLH / tpHL (Max) | 75ns, 75ns |
| Packaging | Tube |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Current - DC Forward (If) (Max) | 50mA |
| Voltage - Supply | 4.5 V ~ 5.5 V |
| Output Type | Open Collector |
| Input Type | DC |
| Package / Case | 8-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Number of Channels | 1 |
| Voltage - Isolation | 5000Vrms |
| Common Mode Transient Immunity (Min) | 10kV/µs (Typ) |
| Operating Supply Voltage | 4.5 V to 5.5 V |
| Vr - Reverse Voltage | 5 V |
| Rise Time | 30 ns |
| If - Forward Current | 10 mA |
| Output Current | 50 mA |
| Series | 6N137M |
| Brand | Fairchild Semiconductor |
| Pd - Power Dissipation | 100 mW |
| Maximum Collector Current | 50 mA |
| Isolation Voltage | 2500 Vrms |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Vf - Forward Voltage | 1.4 V |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Fall Time | 10 ns |
咨询QQ
热线电话