所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Fuses |
| RoHS | No |
| Product | Specialty Fuses |
| Product Type | Semiconductor Fuse |
| Body Style | Square Body Blade Fuses |
| Current Rating | 6 A |
| Voltage Rating AC | 500 V |
| Fuse Type | Time Delay / Slow Blow |
| Fuse Size / Group | NH00 (NHC00) |
| Dimensions | 48 mm L x 20 mm W |
| Mounting Style | Holder |
| Termination Style | Knife Blade |
| Series | NH |
| Case Height | 36 mm |
| Case Length | 48 mm |
| Case Width | 20 mm |
| Indicator Style | Without Indicator |
| Type | Semiconductor Fuse |
| Voltage Rating | 500 V |
| rohs | Compliant |
| Brand/Series | NH00Series |
| Class | ClassgL/gG |
| CurrentRating | 6A |
| Current,Rating | 6A |
| Current,Ratings | 6A |
| FuseType | KnifeBlade |
| Length | 3.11in. |
| MountingType | Socket |
| PrimaryType | PowerDistribution |
| Termination | Blade |
| Voltage,Rating | 500VAC |
咨询QQ
热线电话