所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Standard LEDs - SMD |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Package / Case | 0805 |
| LED Size | 2 mm x 1.25 mm x 1 mm |
| Illumination Color | Green |
| Wavelength/Color Temperature | 560 nm |
| Lens Color/Style | Diffused |
| Forward Current | 20 mA |
| Forward Voltage | 2.1 V |
| Luminous Intensity | 6.4 mcd |
| Viewing Angle | 120 deg |
| Packaging | Reel |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Power Rating | 62.5 mW |
| Factory Pack Quantity | 4000 |
| Bulb Size | :- |
| LED Color | :Green |
| Forward Current If | :20mA |
| LED Mounting | :SMD |
| Lens Shape | :Rectangular |
| Wavelength Typ | :560nm |
| MSL | :MSL 1 - Unlimited |
| Color | :Green |
| Weight (kg) | 0.002 |
| Tariff No. | 85414010 |
咨询QQ
热线电话