所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Standard LEDs - SMD |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Package / Case | 0805 |
| LED Size | 2 mm x 1.25 mm x 1 mm |
| Illumination Color | Green |
| Wavelength/Color Temperature | 560 nm |
| Lens Color/Style | Diffused |
| Forward Current | 20 mA |
| Forward Voltage | 2.1 V |
| Luminous Intensity | 6.4 mcd |
| Viewing Angle | 120 deg |
| Packaging | Cut Tape |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Power Rating | 62.5 mW |
| Factory Pack Quantity | 100 |
| Life | Obsolete |
| Subcategory | Not Specified |
| Lead Time | 98 Days |
咨询QQ
热线电话