所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Hard Metric |
| Pitch | 2 mm |
| Number of Rows | 4 |
| Number of Contacts | 24 |
| Termination Method | Press Fit |
| Mounting | Through Hole |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Packaging | Tube |
| Product Length | 11.93 |
| Product Depth | 15.8 |
| Body Orientation | Straight |
| Product Height | 17 |
| Housing Material | Liquid Crystal Polymer |
| Pitch | 2 |
| Housing Color | Natural/White |
| Gender | HDR |
| Maximum Current Rating | 1/Contact |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Unit Pack | 384 |
| MOQ | 1920 |
| Current Rating | 1A |
| Mounting Type | Through Hole |
| Color | Natural |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Connector Type | Header, Male Pins |
| Contact Finish | Gold |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Number of Positions Loaded | All |
| Termination | Press-Fit |
| Contact Finish Thickness | 30µin (0.76µm) |
| Number of Positions | 24 |
| rohs | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Factory Pack Quantity | 384 |
| Mounting Angle | Straight |
| Product Category | High Speed / Modular Connectors |
| Contact Plating | Tin Lead |
| Operating Temperature Range | - 55 C to + 125 C |
| Series | Metral |
| Termination Style | Press Fit |
| Number of Positions / Contacts | 24 |
| Insulation Resistance | 5 GOhms |
| Mounting Style | Through Hole |
| Product Type | Headers |
| RoHS | RoHS Compliant By Exemption |
咨询QQ
热线电话