所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 84PLCC |
| Timing Type | Asynchronous |
| Density | 256 Kb |
| Typical Operating Supply Voltage | 5 V |
| Address Bus Width | 14 Bit |
| Number of I/O Lines | 16 Bit |
| Number of Ports | 2 |
| Number of Words | 16 K |
| Operating Temperature | 0 to 70 °C |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Packaging | Reel |
| Memory Size | 256 kbit |
| Organization | 16 k x 16 |
| Part # Aliases | IDT7026L55J8 |
| RoHS | No |
| 存储容量 | 256K (16K x 16) |
| 存储器类型 | SRAM - Dual Port, Asynchronous |
| 操作温度 | 0°C ~ 70°C |
| 电压 - 电源 | 4.5 V ~ 5.5 V |
| 接口 | Parallel |
| 速度 | 55ns |
| 格式 - 存储器 | RAM |
| Factory Pack Quantity | 200 |
| Series | 7026L55 |
| Access Time | 55 ns |
| Type | Asynchronous |
| Brand | IDT |
| Height | 3.63 mm |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Width | 29.21 mm |
| Length | 29.21 mm |
| Supply Voltage - Max | 5.5 V |
| Memory Type | SDR |
| Minimum Operating Temperature | 0 C |
| Package / Case | PLCC-84 |
| Supply Voltage - Min | 4.5 V |
| Maximum Operating Temperature | + 70 C |
| Interface Type | Parallel |
咨询QQ
热线电话