所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Adhesion Strength | 2 (Backing) N/10 mm, 2.2 (Steel) N/10 mm |
| Adhesive Material | Rubber |
| Application | Colour Coding, Fixing, Insulation, Protective Jacketing |
| Backing Material | PVC |
| Colour | Black |
| Elongation at Break | 280% |
| Length | 33m |
| Maximum Operating Temperature | +105°C |
| Minimum Operating Temperature | -18°C |
| Tensile Strength | 35N/10 mm |
| Thickness | 0.21mm |
| Width | 38mm |
| Braid type | insulation |
| Adhesion to steel | 2.2N/cm |
| Name | HELATAPE FLEX 2000+ |
| Elongation at rupture | 280% |
| Multiplicity | 1 |
| Material | PVC |
| Dielectric strength | 8kV |
| Gross weight | 0.03 kg |
| Tape application | installations, repairs, bundling, marking |
| Max ambient temperature | 105°C |
| Collective package [rol] | 5 |
咨询QQ
热线电话