所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Miniature |
| Switch Configuration | ON None ON |
| Pole Throw Configuration | SPDT |
| Mounting | PC Mount with Threads |
| Terminal Type | PC Pins |
| Maximum Current Rating | 5@120VAC 28VDC A |
| Maximum AC Voltage Rating | 250 V |
| Maximum DC Voltage Rating | 28 V |
| Maximum Power Rating | 0.4@20VAC 20VDC VA |
| Contact Material | Coin Silver |
| Contact Plating | Gold/Nickel |
| Operating Temperature | -30 to 85 °C |
| Standard Package | Bulk |
咨询QQ
热线电话