所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Coil Current | 33.3mA |
| Coil Voltage | 5VDC |
| Turn On Voltage (Max) | 3.75 VDC |
| Coil Type | Non Latching |
| Turn Off Voltage (Min) | 0.4 VDC |
| Contact Form | DPST (2 Form A) |
| Relay Type | Reed |
| Termination Style | PC Pin |
| Switching Voltage | 200VAC, 200VDC - Max |
| Release Time | 0.1ms |
| Packaging | Bulk |
| Operating Temperature | -20°C ~ 85°C |
| Operate Time | 1ms |
| Contact Rating (Current) | 500mA |
| Standard Package | 33 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Coil Resistance | 150 Ohms |
| SubCategory | Reed Relay |
| Mounting | PC Board |
| Switching Current | 0.5 Amps |
| Control Off Voltage (Min) | 0.4 VDC |
| Contact Configuration | 2A DPST-NO |
| MainCategory | Relays |
| Contact Rating @ Voltage | 0.5A @ 200 VAC/DC |
| Control On Voltage (Max) | 3.75 VDC |
咨询QQ
热线电话