所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package/Case | 54.1(Max) X 25.4(Max) |
| Capacitance Value | 0.0047 uF |
| Voltage | 20000 Vdc |
| Tolerance | -20 to 80 % |
| Dielectric | Y5U |
| Product Diameter | 54.1(Max) mm |
| Operating Temperature | -30 to 85 °C |
| Termination Style | Screw Terminal |
| Product Height | 25.4(Max) mm |
| Standard Package | Bulk |
| Product Category | Specialty Ceramic Capacitors |
| RoHS | No |
| Capacitance | 4700 pF |
| Voltage Rating | 20 kV |
| Operating Temperature Range | - 30 C to + 85 C |
| Capacitance - nF | 4.7 nF |
| Capacitance - uF | 0.0047 uF |
| Case Diameter | 54.1 mm |
| Case Length | 25.4 mm |
| Dimensions | 54.1 mm Dia. x 25.4 mm L |
| Dissipation Factor DF | 0.2 |
| Packaging | Bulk |
| Product | High Voltage Disc Capacitors |
| Series | 715C |
| Factory Pack Quantity | 10 |
| Temperature Coefficient / Code | Y5U |
| Unit Pack | 20 |
| MOQ | 40 |
| Type | High Voltage Disc Capacitors, Screw Terminal Mounting |
咨询QQ
热线电话