所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package/Case | 61.5(Max) X 25.4(Max) |
| Capacitance Value | 0.0068 uF |
| Voltage | 20000 Vdc |
| Tolerance | -20 to 80 % |
| Dielectric | Y5U |
| Product Diameter | 61.5(Max) mm |
| Operating Temperature | -30 to 85 °C |
| Termination Style | Screw Terminal |
| Product Height | 25.4(Max) mm |
| Standard Package | Bulk |
| Product Category | Specialty Ceramic Capacitors |
| RoHS | No |
| Capacitance | 6800 pF |
| Voltage Rating | 20 kV |
| Operating Temperature Range | - 30 C to + 85 C |
| Capacitance - nF | 6.8 nF |
| Capacitance - uF | 0.0068 uF |
| Case Diameter | 61.5 mm |
| Dimensions | 61.5 mm Dia. |
| Dissipation Factor DF | 0.1 |
| Product | High Voltage Ceramic Disc Capacitors |
| Series | DK |
| Factory Pack Quantity | 10 |
| Temperature Coefficient / Code | Y5U |
| Unit Pack | 20 |
| MOQ | 40 |
| Type | Radial Leads |
咨询QQ
热线电话