所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Socket Strip |
| Pitch | 2.54 mm |
| Number of Rows | 2 |
| Number of Contacts | 40 |
| Gender | RCP |
| Contact Plating | Gold Over Nickel |
| Termination Method | Solder |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Packaging | Tube |
| Product Length | 50.72 |
| Product Depth | 7.62 |
| Mounting | Through Hole |
| Body Orientation | Straight |
| Maximum Voltage Rating | 1000VAC |
| Product Height | 7 |
| Housing Material | Thermoplastic |
| Pitch | 2.54 |
| Housing Color | Blue |
| Maximum Contact Resistance | 20 |
| Maximum Current Rating | 3/Contact |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Unit Pack | 154 |
| MOQ | 308 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Color | Blue |
| Connector Type | Receptacle, Bottom or Top Entry |
| Contact Finish | Gold |
| Height Above Board | 0.275" (7.00mm) |
| Termination | Solder |
| Contact Finish Thickness | 30µin (0.76µm) |
| Row Spacing | 0.100" (2.54mm) |
| Number of Positions | 40 |
| Number of Positions Loaded | All |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话