所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Switch Configuration | Mom OFF Mom |
| Pole Throw Configuration | DPDT |
| Mounting | Panel Mount |
| Maximum Current Rating | 5@120VAC 28VDC A |
| Maximum AC Voltage Rating | 250 V |
| Maximum DC Voltage Rating | 28 V |
| Maximum Power Rating | 0.4@20VAC 20VDC VA |
| Contact Material | Coin Silver |
| Contact Plating | Gold/Nickel |
| Terminal Type | Solder Lug |
| Operating Temperature | -30 to 85 °C |
| Standard Package | Bulk |
| Unit Pack | 1 |
| MOQ | 100 |
| Actuator Style | Paddle |
| Packaging | Bulk |
| Switch Function | Mom-Off-Mom |
| Current Rating | 5A (AC/DC) |
| Features | Epoxy Sealed Terminals |
| Mounting Type | Panel Mount, Snap-In |
| Voltage Rating - AC | 120V |
| Electrical Life | 40,000 Cycles |
| Termination Style | Solder Lug |
| Color - Actuator/Cap | Black |
| Actuator Marking | No Marking |
| Panel Cutout Dimensions | Rectangular - 20.32mm x 12.70mm |
| Voltage Rating - DC | 28V |
| Circuit | DPDT |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 1 |
| Series | 7000 |
| Actuator | Paddle |
咨询QQ
热线电话