所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Switch Configuration | ON ON ON |
| Pole Throw Configuration | DPDT |
| Mounting | Panel Mount |
| Maximum Current Rating | 5@120VAC 28VDC A |
| Maximum AC Voltage Rating | 250 V |
| Maximum DC Voltage Rating | 28 V |
| Contact Material | Coin Silver |
| Terminal Type | Quick Connect |
| Operating Temperature | -30 to 85 °C |
| Standard Package | Bulk |
| Actuator Style | Rocker |
| Electrical Life | 40000 |
| Product Length | 37.44 |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Contact Plating | Silver |
| Product Depth | 24.56 |
| Maximum Current Rating | 5@120VAC 28VDC |
| Maximum DC Voltage Rating | 28 |
| Base/Housing Material | N/A/Stainless Steel |
| Maximum AC Voltage Rating | 250 |
| Minimum Operating Temperature | -30 |
| Actuator Material | Nylon |
| Unit Pack | 1 |
| MOQ | 100 |
| Packaging | Bulk |
| Switch Function | On-On-On |
| Current Rating | 5A (AC/DC) |
| Features | Epoxy Sealed Terminals |
| Mounting Type | Panel Mount, Snap-In |
| Voltage Rating - AC | 120V |
| Electrical Life | 40,000 Cycles |
| Termination Style | Quick Connect - 0.062" (1.5mm) |
| Color - Actuator/Cap | Black |
| Actuator Marking | No Marking |
| Panel Cutout Dimensions | Rectangular - 30.99mm x 17.15mm |
| Voltage Rating - DC | 28V |
| Circuit | DPDT |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 1 |
| Voltage Rating AC | 250 V |
| Series | 7000 |
| Voltage Rating DC | 28 V |
| Actuator | Rocker |
咨询QQ
热线电话