所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Length | 150 |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 72 |
| Fan Rotation | Counter Clockwise |
| Product Depth | 150 |
| Bearings | Ball |
| Nominal Speed | 3050 |
| Noise Level | 53 |
| Voltage Rating | 24 |
| Operating Input Voltage Range | 12 to 30 |
| Housing Material | Aluminum |
| Power Rating | 12 |
| Maximum Airflow | 211.9 |
| Mounting | Flange Mount |
| Termination | Leads |
| Minimum Operating Temperature | -25 |
| Product Height | 55 |
| Subcategory | Blowers and Fans |
| Lead Time | 112 Days |
| Material - Blade | Polyamide (PA), Fiberglass Reinforced |
| Noise | 53 dB(A) |
| Voltage - Rated | 24VDC |
| Standard Package | 30 |
| Material - Frame | Aluminum |
| Bearing Type | Ball |
| Size / Dimension | Round - 150mm Dia x 55mm W |
| Weight | 1.6 lbs (725.7g) |
| Operating Temperature | -13 ~ 162°F (-25 ~ 72°C) |
| Air Flow | 212.0 CFM (6.00m³/min) |
| Fan Type | Tubeaxial |
| Life Expectancy | 80000 hrs @ 40°C |
| Voltage Range | 12 ~ 30VDC |
| Power (Watts) | 12.0W |
| RPM | 3050 RPM |
| rohs | Vendor undefined / Vendor undefined |
| Frame Dimensions (mm) | 150 mm x 150 mm x 55 mm |
| Product | Fans |
| Product Category | Fans |
| Series | 7200N |
| Type | Axial Fans |
| Current Type | DC |
| Supply Voltage | 24 V |
| Airflow | 211.9 CFM |
| Power Rating | 12 W |
| Speed | 3050 RPM |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Frame Dimensions | :150mm x 55mm |
| Flow Rate - Imperial | :211.9cu.ft/min |
| Flow Rate - Metric | :360m³/h |
| Noise Rating | :53dBA |
| Power Connection Type | :Wire Leaded |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| External Depth | :55mm |
| External Diameter | :150mm |
| Fixing Centres | :162mm |
| Fixing Hole Diameter | :4.3mm |
| Lead Length | :365mm |
| Operating Lifetime | :60000h |
| Operating Temperature Max | :60°C |
| Operating Temperature Min | :-20°C |
| Outer Diameter | :150mm |
| Power Consumption | :12W |
| Weight (kg) | 0.78 |
| Tariff No. | 84145920 |
| AirFlow | 211.9CFM |
| BearingType | Ball |
| Brand/Series | 7200NSeries |
| Configuration | Round |
| Dimensions | 5.91x2.17(150x55)In.(mm) |
| Dimensions,Inches | 5.91x2.17In. |
| Dimensions,mm | 150x55mm |
| Direction | ExhaustoverStruts |
| FanType | DC |
| Material | Metal |
| NoiseLevel | 50dBA |
| PowerRating | 12W |
| Power,Rating | 12W |
| PrimaryType | Fans |
| Rotation | CCW |
| Size | 5.91x2.17(150x55)In.(mm) |
| Size,Fan | 5.91x2.17(150x55)In.(mm) |
| Temperature,Operating,Maximum | 72°C |
| Thickness | 55 |
| Voltage,Rating | 24VDC |
咨询QQ
热线电话