所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | IDC Connector |
| Pitch | 2.54 mm |
| Number of Rows | 2 |
| Number of Contacts | 6 |
| Gender | M |
| Contact Plating | Tin Over Nickel |
| Termination Method | IDT |
| Standard Package | Tape & Reel |
| RoHSELV Compliance | RoHS compliant, ELV compliant |
| Housing Material | Polyester GF |
| Lead Free Solder Processes | Not relevant for lead free process |
| Centerline (mm (in)) | 1.27 [0.050] |
| RoHSELV Compliance History | Always was RoHS compliant |
| Packaging Method | Box |
| Connector Type | Male-On-Wire |
| Packaging Quantity | 250 |
| Insulation Diameter (mm in) | 0.90 [.035] |
| Polarization | Without |
| Housing Color | Red |
| Wire Range (mm (AWG)) | 0.08-0.09² [28] |
| Contact Mating Area Plating Material | Tin over Nickel |
| Product Type | Connector |
| Terminate To | Ribbon Cable |
| Number of Positions | 6 |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Wire Type | Ribbon Cable |
| Features | Feed Through |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Cable Termination | IDC |
| Contact Finish | Tin |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Wire Gauge | 28 AWG |
| Contact Type | Male Pin |
| Row Spacing | 0.059" (1.50mm) |
| Color | Red |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Other Names | A99463CT |
| Body Orientation | Right Angle |
| Current Rating | 1.5A |
| Maximum Operating Temperature | +105°C |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Voltage Rating | 230 V ac |
| Factory Pack Quantity | 1 |
| Mounting Angle | Right |
| Product Category | Headers & Wire Housings |
| Series | Micro-MaTch |
| Termination Style | IDC |
| Contact Gender | Pin (Male) |
| Number of Positions / Contacts | 6 |
| Latching Type | Unlatched |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Operating Temp Range | -40C to 105C |
| Contact Resistance Max | 10 mohm |
| Current Rating (Max) | 1.5/Contact A |
| Mounting Style | Cable |
| Number of Contact Rows | 2 |
| Product Length (mm) | 11.1 mm |
| Product Depth (mm) | 5.1 mm |
| Product Height (mm) | 10.2 mm |
| Voltage Rating Max | 230VAC |
| Pitch (mm) | 2.54 mm |
| Product Range | :TE - Micro-MaTch Series |
| Contact Termination | :IDC / IDT |
| No. of Contacts | :6 |
| No. of Rows | :2 |
| Pitch Spacing | :1.27mm |
| Approval Bodies | :UL |
| Colour | :Red |
| Connector Mounting Orientation | :Cable |
| Contact Resistance | :10mohm |
| Flammability Rating | :UL94V-0 |
| Insulation Resistance | :1000Mohm |
| Lead Spacing | :1.27mm |
| Material | :Thermoplastic Polyester |
| Operating Temperature Max | :105°C |
| Operating Temperature Min | :-40°C |
| Working Voltage | :100V |
| Weight (kg) | 0.031 |
| Tariff No. | 85369010 |
| Electrical mounting | IDC |
| Mechanical mounting | for ribbon cable |
| C dimension | 6.35mm |
| Dimensions | see |
| Connectors features | anti-vibration system |
| Rated current | 1.5A |
| Multiplicity | 1 |
| Connector type | male |
| A dimension | 11.1mm |
| Type of pin configuration | 2x3 |
| Connector | plug |
| Gross weight | 0.6 g |
| Number of pins | 6 |
| B dimension | 8mm |
| Ribbon cable pitch | 1.27mm |
| Collective package [pcs] | 2500 |
| spg | 2500 |
咨询QQ
热线电话