Euroquartz
所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Dimensions | 7 x 5 x 1.6mm |
| Frequency Ageing | ±3 ppm/yr |
| Frequency Stability | ±30ppm |
| Frequency Tolerance | ±30ppm |
| Height | 1.6mm |
| Length | 7mm |
| Load Capacitance | 12pF |
| Maximum Operating Temperature | +85 °C |
| Minimum Operating Temperature | -40 °C |
| Mode of Oscillation | Fundamental |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package Type | SMD |
| Pin Count | 2 |
| Series Resistance | 0.06kΩ |
| Standard Frequency | 7.373MHz |
| Width | 5mm |
咨询QQ
热线电话