所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 44QFN EP |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Series | * |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Core | 80515 |
| Data Bus Width | 8 bit |
| Part # Aliases | 73S1210F |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Packaging | Tube |
| Core Processor | 80515 |
| Peripherals | LED, POR, WDT |
| Core Size | 8-Bit |
| Program Memory Type | FLASH |
| Oscillator Type | Internal |
| Supplier Device Package | 44-QFN (7x7) |
| Connectivity | I²C, SmartCard, UART/USART |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 2.7 V ~ 6.5 V |
| Program Memory Size | 32KB (32K x 8) |
| Number of I/O | 8 |
| Package / Case | 44-VFQFN Exposed Pad |
| RAM Size | 2K x 8 |
| Speed | 24MHz |
| Factory Pack Quantity | 80 |
| Data RAM Type | SRAM |
| Development Kit | 73S1210F-EB-Lite |
| Number of Timers/Counters | 2 x 16 bit |
| Analog Supply Voltage | 1 V to 2.5 V |
| Watchdog Timers | Watchdog Timer |
| Operating Supply Voltage | 2.7 V to 6.5 V |
| Product | MCU |
| Brand | Maxim Integrated |
| Maximum Clock Frequency | 24 MHz |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Number of I/Os | 8 I/O |
| Data RAM Size | 256 B |
| ADC Resolution | No ADC |
| Supply Voltage - Max | 6.5 V |
| Interface Type | I2C, UART, USART |
| Supply Voltage - Min | 2.7 V |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Processor Series | 73S1 |
咨询QQ
热线电话