所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | USB/Power |
| Gender | PL/PL |
| Number of Contacts | 4/4 |
| Mounting | Cable Mount |
| Body Orientation | Straight |
| Standard Package | Trays |
| Product Category | USB Connectors |
| Product | USB Type A Connectors |
| Standard | USB |
| Number of Ports | 1 |
| Number of Positions / Contacts | 8 |
| Current Rating | 3 A |
| Mounting Style | Cable |
| Termination Style | Solder |
| Connector Type | USB Type A Plug Kit |
| Color | Red |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Contact Plating | Palladium Nickel Alloy (GXT) |
| Features | USB+Power, Cable Diameter 6.6 mm, without Sensor Contact |
| Flammability Rating | UL 94 V-0 |
| Insulation Resistance | 1000 MOhms |
| Mounting Angle | Straight |
| Packaging | Tray |
| Factory Pack Quantity | 300 |
| Product Length | 15.8 |
| EU RoHS | Compliant |
| Product Depth | 50.9 |
| Product Height | 18.9 |
| Housing Material | Thermoplastic |
| Maximum Voltage Rating | 5.25VDC/24VDC |
| Maximum Current Rating | (1.5/3)/Contact |
| Number of Terminals | 8 |
| Unit Pack | 300 |
| MOQ | 1200 |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Specifications | USB 2.0 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| CAD Drawing | 3D CAD Model |
| Voltage Rating | 24 V dc |
咨询QQ
热线电话