所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package Type | SMD |
| Number of Resistors | 4 |
| Number of Terminals | 8 |
| Power Rating | 1/4 W |
| Type | Array |
| Circuit Designator | ISOL |
| Technology | Thick Film |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Resistance Value | 120 KOhm |
| Temperature Coefficient | ±200 ppm/°C |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Product Category | Resistor Networks & Arrays |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Product Type | Arrays |
| Circuit Type | Isolated |
| Resistor Values | 120 kOhms |
| Tolerance | 5 % |
| Number of Pins | 8 |
| Operating Temperature Range | - 55 C to + 125 C |
| Dimensions | 1.6 mm W x 3.2 mm L x 0.6 mm H |
| Termination Style | SMD/SMT |
| Packaging | Reel |
| Package / Case | 0603 (1608 metric) |
| Power per Element | 0.063 W (1/16 W) |
| Series | 74x |
| Factory Pack Quantity | 5000 |
| Resistance (Ohms) | 120k |
| Power Per Element | 62.5mW |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 0603 |
| Height | 0.028" (0.70mm) |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
| Other Names | 742C083124JPTR |
| Package/Case | 1206 (3216 Metric), Concave, Long Side Terminals |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Case Length | 3.2 mm |
| Case Height | 0.6 mm |
| Case Width | 1.6 mm |
咨询QQ
热线电话