所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 20SOIC |
| Logic Function | Inverter |
| Logic Family | AC |
| Number of Elements per Chip | 6 |
| Maximum Low Level Output Current | 24 mA |
| Maximum High Level Output Current | -24 mA |
| Maximum Propagation Delay Time @ Maximum CL | 9@3.3V|6.3@5V ns |
| Propagation Delay Test Condition | 50 pF |
| Typical Operating Supply Voltage | 5 V |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Fabrication Technology | CMOS |
| Standard Package | Cut Tape |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Absolute Propagation Delay Time | 10 |
| Mounting | Surface Mount |
| Package Width | 7.6(Max) |
| PCB | 20 |
| Typical Operating Supply Voltage | 5 |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Quiescent Current | 4 |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Supplier Package | SOIC |
| Standard Package Name | SOIC |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Maximum High Level Output Current | -24 |
| Package Length | 13(Max) |
| Minimum Operating Supply Voltage | 3 |
| Pin Count | 20 |
| Package Height | 2.35(Max) |
| Maximum Low Level Output Current | 24 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Maximum Operating Supply Voltage | 5.5 |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Number of Inputs | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Current - Output High, Low | 24mA, 24mA |
| Logic Type | Inverter, Buffer |
| Current - Quiescent (Max) | 4µA |
| Supplier Device Package | 20-SOIC |
| Voltage - Supply | 3 V ~ 5.5 V |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 6.3ns @ 5V, 50pF |
| Logic Level - High | 2.1 V ~ 3.85 V |
| Logic Level - Low | 0.9 V ~ 1.65 V |
| Number of Circuits | 6 |
| Other Names | 296-4152-2 |
| Package/Case | 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 2000 |
| Product Category | Inverters |
| High Level Output Current | - 24 mA |
| Series | 74AC11004 |
| Unit Weight | 0.017662 oz |
| Supply Voltage - Max | 5.5 V |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Package / Case | SOIC-20 |
| Low Level Output Current | 24 mA |
| Supply Voltage - Min | 3 V |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Status | ACTIVE |
| Temp (oC) | -40 to 85 |
| Package | Pins | SOIC (DW) | 20 |
| Device Marking | View |
| Package QTY | Carrier | 2000 | LARGE T&R |
| Functional Diagram | |
| Technology Family | AC |
| tpd @ Nom Voltage | 10 7.1 |
| Input Type | CMOS |
| Bits | 6 |
| HiRel | |
| Package Group | PDIP SOIC |
| Output Type | CMOS |
| Reference Design | |
| VCC | 5.5 |
| Operating Temperature Range | -40 to 85 |
| Datasheet | SCAS033B |
| F @ Nom Voltage | 100 |
| ICC @ Nom Voltage | 0.04 |
| Schmitt Trigger | No |
| Rating | Catalog |
| Output Drive (IOL/IOH) | -24/24 |
| TI Design | |
| Voltage | 3.3 5 |
| Function | Inverter |
| Brand | Texas Instruments |
| Propagation Delay Time | 7.1 ns |
| Number of Output Lines | 6 Output |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
咨询QQ
热线电话