所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 20PDIP |
| Logic Function | Inverter |
| Logic Family | AC |
| Number of Elements per Chip | 6 |
| Maximum Low Level Output Current | 24 mA |
| Maximum High Level Output Current | -24 mA |
| Maximum Propagation Delay Time @ Maximum CL | 9@3.3V|6.3@5V ns |
| Propagation Delay Test Condition | 50 pF |
| Typical Operating Supply Voltage | 5 V |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Fabrication Technology | CMOS |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Product Category | Inverters |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Number of Circuits | 6 |
| Logic Type | CMOS |
| High Level Output Current | - 24 mA |
| Low Level Output Current | 24 mA |
| Supply Voltage - Max | 5.5 V |
| Supply Voltage - Min | 3 V |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Package / Case | PDIP-20 |
| Packaging | Tube |
| Mounting Style | Through Hole |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Factory Pack Quantity | 20 |
| Absolute Propagation Delay Time | 10 |
| Mounting | Through Hole |
| Package Width | 6.6(Max) |
| PCB | 20 |
| Typical Operating Supply Voltage | 5 |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Quiescent Current | 4 |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Supplier Package | PDIP |
| Standard Package Name | PDIP |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Maximum High Level Output Current | -24 |
| Package Length | 26.92(Max) |
| Minimum Operating Supply Voltage | 3 |
| Pin Count | 20 |
| Package Height | 5.08(Max) - 0.51(Min) |
| Maximum Low Level Output Current | 24 |
| Maximum Operating Supply Voltage | 5.5 |
| Lead Shape | Through Hole |
| Number of Inputs | 1 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Current - Output High, Low | 24mA, 24mA |
| Supplier Device Package | 20-PDIP |
| Current - Quiescent (Max) | 4µA |
| Voltage - Supply | 3 V ~ 5.5 V |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 6.3ns @ 5V, 50pF |
| Logic Level - Low | 0.9 V ~ 1.65 V |
| Logic Level - High | 2.1 V ~ 3.85 V |
| Package/Case | 20-DIP (0.300", 7.62mm) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Series | 74AC11004 |
| Unit Weight | 0.042297 oz |
| Technology | CMOS |
| Logical Function | Inverter |
| Operating Temp Range | -40C to 85C |
| Package Type | PDIP |
| Quiescent Current | 4 uA |
| Propagation Delay Time | 10 ns |
| Number of Elements | 6 |
| Operating Temperature Classification | Industrial |
| Rad Hardened | No |
| Operating Supply Voltage (Typ) | 5 V |
| Operating Supply Voltage (Min) | 3 V |
| Operating Supply Voltage (Max) | 5.5 V |
咨询QQ
热线电话